Powered by Smartsupp
773 348 790
Přihlásit
Moje kurzy

Největší výhodu online studia vnímám v té flexibilitě

Ahoj Anet, díky za tvůj čas na rozhovor. Nedávno jsi u nás úspěšně dokončila online kurz manažera pro internetové projekty a musím říct, že jsi byla velice šikovná studentka. Co tě vůbec přivedlo k myšlence kurz absolvovat? Měla jsi už nějaké zkušenosti s marketingem?

Ahoj, děkuji za oslovení. Upřímně, marketing jsem vystudovala a hned se mu začala věnovat, byla jsem ale zaměřena primárně na trade. Pro kurz jsem se rozhodla hned z několika důvodů – nerada stagnuji, v onlinu vidím budoucnost a pokud jednám s agenturou, chci se v daném oboru orientovat.

Která z kapitol tě nejvíc zaujala a v jakém nástroji se ti nejlépe pracovalo, co tě bavilo? A naopak, která kapitola ti moc nešla? Teda, pokud by se taková vůbec našla.

Překvapivě mě bavila práce v Google Ads a Skliku. Naopak mě nemile překvapil Business Manager, kde to v praxi nebylo tak jednoduché, jak se zdálo z materiálů. Přijde mi méně přehledný.

Jak by si zhodnotila online verzi našeho kurzu? Chybělo ti něco? Vyhovovala ti jeho forma, zpracování videí a dalších studijních materiálů, které jsi měla k dispozici?

Největší výhodu online studia vnímám v té flexibilitě – kdykoliv, kdekoliv si lze pustit nějaká videa. Prší venku? Mrknu se na další kapitolu. Je venku nádherně? Jdu se opalovat s noťasem na zahradu.

Na konci každé kapitoly na tebe čekal úkol k vypracování. Byly ti nápomocné k pochopení dané kapitoly? Bylo fajn si to všechno vyzkoušet s podporou lektora?

Rozhodně, člověk si mohl ověřit vše v praxi, co se v kapitole dozvěděl. Když se v úkolu vyskytly chyby, lektor mě vždy krásně nasměroval.

Když jsme u těch lektorů, byla pro tebe jejich zpětná vazba přínosná a dostatečná?

Úloha lektora zejména během online výuky je moc důležitá, vždy jsem dostala odpověď do druhého dne, takže za mě super.

A pracuješ aktuálně v oblasti online marketingu nebo se teprve chystáš do tohoto světa vstoupit? Pomohly ti už nějak získané znalosti z kurzu?

Znalosti jsem využila téměř okamžitě. Během kurzu jsem změnila práci, právě se zaměřením na online marketing. Předpokládám, že už se bez znalostí onlinu neobejdu. To mě přivedlo k tomu si dále kurz prodloužit, abych se k jednotlivým kapitolám, jež zrovna nevyužívám, mohla vrátit a osvěžit si je.

Jeden z mnoha důvodů, proč se o tento obor hodně lidí zajímá je i fakt, že k jeho provozování ti ve výsledku stačí notebook a internet. Mají tak více času pro sebe. Čemu se ve volném čase ráda věnuješ ty a hrálo to i u tebe nějakou roli? Jsi z týmu Cestovat a pracovat?

Vidina digitálního nomáda mě hodně lákala, ale já jsem člověk, co má rád řád a systém, to se s tím moc ve výsledku neslučuje. Nicméně, určitě to jistou svobodu poskytuje i v rámci homeofficů.

Na závěr bych se tě rád zeptal, zda by si tento online kurz manažera pro internetové projekty doporučila i dalším zájemcům a je něco, co by si jim případně chtěla vzkázat?

Řekla bych, že online kurz digitálního marketingu je vhodný pro všechny, co se plánují přesměrovat do online světa (myslím tím třeba změnu povolání). Kurz je opravdu hodně obsáhlý, takže je potřeba s časovou náročností počítat. Je potřeba si promyslet, zda vás opravdu všechna témata zajímají nebo zda vám stačí jen určitá část.

Aneto, děkuji za rozhovor a za celý tým PrimaKurzy ti přeji hodně úspěchů v pracovním i osobním životě. A třeba se ještě setkáme u dalšího kurzu.

LinkedIn: Aneta Iblová

Komentáře