Powered by Smartsupp
773 348 790
Přihlásit
Moje kurzy

Recenze Prima Kurzy: Ze studia při rodičovské dovolené rovnou do firmy jako specialistka online marketingu

Ahoj Veroniko, vím, že jsi chvilku po dovolené, tak jsem rád, že jsi si našla chvilku pro náš rozhovor. Snad jsi si se se dostatečně zregenerovala po úspěšném dokončení kurzu Manažera pro internetové projekty a jsi plná sil do nových výzev. :-)

Ahoj Jardo. Byla to jedna z kratších dovolených, navíc u nás v ČR, takže návrat nebyl tak šokující.

Zajímalo by mě, proč jsi si vybrala zrovna náš kurz a zda už jsi s marketingem měla nějaké zkušenosti?

Ano zkušenosti jsem měla. Pracovala jsem přímo v oblasti online marketingu, ale na pozici obchodní zástupkyně, tudíž jsem měla spíše teoretické znalosti. Popravdě jsem vůbec netušila, kolik práce za nastavováním a správou kampaní je. Pro kurz jsem se rozhodla při mé rodičovské dovolené, když jsem přemýšlela, co budu dělat dál. K obchodu už jsem se vracet nechtěla. Zároveň mi přišla škoda zcela opouštět oblast online reklamy. Na váš kurz jsem slyšela samou chválu, tak jsem se po kratším váhání rozhodla to zkusit.

Jak se ti studovalo v našem online prostředí? Chybělo ti něco? Byly studijní materiály a kvalita videí dostatečná?

Studovalo se mi dobře. Nic mi nechybělo ani nepřebývalo.

Objevila se nějaká kapitola, která ti podle tebe šla nejlépe? Nebo takhle, která kapitola tě nejvíc bavila a naopak, našla by jsi nějakou u které jsi byla ráda, že ji máš za sebou?

Bavil mě Sklik a Google Ads. Tam se mi pracovalo dobře a líbí se mi, že tam člověk může zapojit trochu kreativity, co se týče tvorby inzerátů, bannerů atd. Hůř se mi pracovalo v Business manageru, přijde mi to hodně nepřehledné, ale asi je to o zvyku. Neměla jsem s tím zkušenosti z dřívějška, tak možná proto.

Překvapilo tě jak fungují některé nástroje,které jsi během kurzu vyzkoušela? Ve kterém prostředí se ti pracovalo nejlépe? Ads, Sklik, .. nebo třeba Google Tag Manager?

Fungování Sklik a Ads jsem znala z bývalé práce, ale hodně mě překvapil Google Tag Manager. Vůbec jsem netušila, že je tolik věcí, které si člověk může nastavit sám bez potřeby webaře. A vlastně jsem ani nevěděla, že je tolik událostí, které se dají na webu sledovat. Zároveň kladně hodnotím Google data studio – také velmi užitečný nástroj.

Na konci každé kapitoly na tebe čekal úkol k vypracování. Pomohly ti k lepšímu pochopení dané kapitoly?

Rozhodně. Bez těch úkolů bych si jenom myslela, že to chápu. Ale praxe dělá mistra.

Byla pro tebe pomoc lektorů dostačující? Byla pro tebe jejich zpětná vazba přínosem?

Určitě ano. Zpětná vazba byla vždy věcná a dostala jsem spoustu užitečných rad a tipů, které mi třeba z videí nevyplynuly. Za to ti moc děkuji.

Uplatnila jsi už získané znalosti na nějakém svém projektu nebo projektu klienta? Jaká je vlastně tvá současná profese?

Momentálně mi končí rodičovská dovolená a budu nastupovat do jedné výrobní firmy, kde budu součástí týmu, který má na starosti právě online marketing.

A jaké máš plány do budoucna? Chytil tě online marketing za srdíčko?

Vzhledem k tomu, že mě čeká práce, kterou jsem ještě nedělala, tak jsem plná očekávání. Ale věřím, že mě online bude i nadále bavit a zůstanu u toho.

Čemu se ráda věnuješ ve svém volném čase? Zvolila jsi si online marketing i z toho důvodu, aby jsi měla více času na své koníčky?

O mých koníčcích to tak úplně nebylo. Vzhledem k tomu, že mám relativně malé děti, tak jsem spíše chtěla mít více času na ně a mít práci, která bude více flexibilní. Ale čas běží a děti rostou a tak věřím, že se brzy vrátím i ke svým koníčkům, jako je např. in-line bruslení a seberozvoj.

Závěrem, jsi spokojená s volbou kurzu? Doporučila bys tento online kurz i ostatním, kteří teprve váhají? Je třeba něco, co by jsi jim chtěla vzkázat?

Jsem naprosto spokojená. Přiznám se, že kurz byl obsáhlejší a složitější než jsem čekala, ale díky tomu se tolik nebojím praxe, která mě zanedlouho čeká. Těm, kteří o kurzu přemýšlí bych vzkázala, že rozhodně nebudete litovat vynaložených peněz, ani času. Stojí to za to.

Veru, moc ti děkuji za rozhovor a za celý tým PrimaKurzů ti přeji, ať tě online marketing stále baví a ať se ti daří minimálně tak jako v úkolech, kde ti to šlo skvěle.

Komentáře