Powered by Smartsupp
773 348 790
Přihlásit
Moje kurzy

Chci být součástí marketingového týmu!

Přečtěte si, jak se Niky dařilo v kurzu, jak na něj s odstupem času vzpomíná a jaké tipy má pro ty, kteří se chtějí také posunout v této oblasti. Její příběh může být inspirací i povzbuzením pro všechny, kteří chtějí v digitálním marketingu začít. Věříme, že o Niky ještě uslyšíme!

Ahoj Niky, jak se máš po dokončení našeho online kurzu digitálního marketingu? Jaké máš dojmy, pocity? Štěstí, úleva? Nebo motivace to vše zúročit a vrhnout se do práce? 

Ahoj Jardo, po dokončení kurzu cítím jakousi úlevu a zároveň skvělý pocit, že jsem se do kurzu pustila, aniž bych měla jasný cíl. Chtěla jsem se naučit něco nového, rozšířit si obzory, a to jsem si splnila. :)

Co pro tebe během kurzu bylo nejtěžší?

Když jsem otevřela kapitolu Google Analytics a Google Tag Manager, tak jsem měla pocit, že tuhle problematiku nedokážu pochopit a psala si podrobné návody. Jak jsem postupovala dále, začalo mi to více zapadat. Dále také bylo těžké neztratit se a s novými nástroji nezapomínat i na to, co jsem se učila dříve.

A z druhého soudku, jaká část kurzu tě nejvíce bavila?

Jednoznačně Sklik a Google Ads. Úkoly pro mě byly zábavou a kolikrát jsem se od nich nemohla odtrhnout, byla tam ta správná flow. :)

Zdá se ti, že ti při kurzu něco chybělo?

Teď jsem se dlouze zamyslela a nemůžu na nic přijít. Byla jsem překvapená, jak skvěle je kurz koncipován. Videa, úkoly, podpora lektora, komentáře, prezentace. Za sebe můžu říct, že kurz je pro online prostředí skvěle vytvořen.

Jaká byla během kurzu podpora ze strany lektora? Byla dostačující?

Neřekla bych dostačující, ale výborná. Jsem vděčná za veškeré rady, vysvětlení a poznatky z praxe, které jsem obdržela. Samozřejmě i pozitivní zpětná vazba mě často namotivovala a zvedla náladu. Děkuji :)

Rozhovor PrimaKurzy Nicole Pospíšilová

Jaké máš plány do budoucna ohledně online marketingu?

Mým cílem je čerstvě nabyté znalosti uvést do praxe. Ráda bych se stala ze začátku součástí marketingového týmu.

Co momentálně děláš za práci?

Do konce roku 2022 jsem pracovala na pozici Supervizora kontaktního centra. Měla jsem na starosti tým operátorů příchozí linky jednoho velkého dodavatele energií. Po 4 letech na vedoucí pozici však přišlo vyhoření a potřeba změnit směr. Od letošního ledna jsem si tedy naordinovala menší prázdniny na odpočinek a vytvořila prostor pro nové příležitosti.

Máš nějaký sen, který by sis chtěla v oblasti online marketingu splnit?

Mým snem by bylo tvořit obsah a kampaně pro společnost, se kterou souzním, baví mě jejich produkty/služby a filozofie.

Co tě motivuje k práci v online marketingu?

Vnímám, že se doba mění rychleji a rychleji a je třeba na to reagovat. Ke mně samotné by se mnoho skvělých produktů nebo služeb bez online marketingu buď nedostalo vůbec, nebo později. Motivuje mě tedy, že díky online marketingu se může do povědomí zákazníků dostat mnoho nově vznikajících firem, produktů či služeb. 

Vzpomeneš si ještě jak jsi objevila náš kurz manažera a co tě přimělo se na něj přihlásit?

Už loni na jaře jsem cítila, že změna zaměstnání bude zanedlouho nevyhnutelná. Čím dál více jsem se zajímala o zdraví, osobní rozvoj a poznávala nové inspirující lidi. To se vylučovalo s mou dosavadní pracovní pozicí, kde byl stres na denním pořádku. Zanedlouho jsem to začala pociťovat i na zdraví a každodenní náladě. Začala jsem tedy hledat jiné možnosti na trhu práce, zejména jak se dá skloubit méně stresu, odpovědnost pouze za své výsledky, flexibilní pracovní doba a možnost pracovat odkudkoliv. Vaše reklama byla na mě skvěle zacílená :D a já ji rozklikla tuším na Facebooku. Nijak dlouho jsem neváhala, investice do sebe vnímám jako ty nejlepší a samozřejmě nelituju.

Rozhovor PrimaKurzy Nicol Pospíšilová

Měla jsi už nějaké zkušenosti?

Zkušenosti jsem žádné neměla. Do té doby jsem ani nevěděla, jak funguje obsahová reklama, remarketing apod. 

Náš kurz je poměrně rozsáhlý, jaké znalosti a dovednosti tě napadnou jako první, které sis z něj odnesla? Využíváš je třeba už nějak v praxi?

Jako první mě napadne PPC reklama. Bavily mě ty „aha momenty“, kdy se mi skládalo, jak to celé funguje. Takže strategie cílení, remarketing, dále práce s datovými feedy. Tuhle oblast vnímám pro sebe jako velké obohacení i tím, že mě to bavilo a ráda bych se této problematice věnovala. Zatím jsem se do praxe nedostala.

Co bys poradila lidem, kteří teprve váhají, zda vůbec začít pracovat v oblasti online marketingu?

Spíše bych jim zkusila dodat odvahu. Já sama ji velmi dlouho sbírala. Nebát se udělat v životě změnu. Všechno je možné. Pokud někoho online marketing táhne a zajímá, jít do toho.  Věřím, že pokud nás něco baví, máme velký potenciál v dané oblasti uspět. 

Jaký byl tvůj nejoblíbenější nástroj nebo strategie, kterou ses naučila?

Z mých předešlých odpovědí asi už nikoho nepřekvapí, že jsou to Sklik, Google Ads a Meta Business Manager. Tvorba kampaní, přemýšlení nad vhodným způsobem cílení, vymýšlení poutavých textů. U těchto nástrojů to byla opravdu zábava, i když místy náročná.

Myslíš si, že ti kurz pomohl lépe porozumět online marketingu a jeho využití?

Rozhodně, už u prvních videí v kapitole Sklik jsem seděla a byla fascinována tím, jak funguje placená reklama. Hodně také objasnil nástroj Google Analytics.

Rozhovor PrimaKurzy Nicol Pospíšilová

Chtěla bys něco vzkázat lidem, kteří zvažují účast na našem online kurzu digitálního marketingu?

Pokud Vás kurz nějakým způsobem volá, běžte do toho. Často litujeme spíše toho, co jsme neudělali nebo nezkusili. Absolvování kurzu může otevřít nové dveře.  Celkově investice do sebe a vzdělání vnímám jako ty nejvíc smysluplné.

Jaké jsou tvé koníčky a zájmy mimo oblast online marketingu?

Jsem nadšenec do osobního rozvoje ať už z hlediska optimalizace životního stylu tak sebepoznávání. S nadšením se zajímám o výživu a celkové zdraví. Ráda si jednou za čas zajedu na retreat s podobně naladěnými lidmi. 

Co tě nejvíc baví dělat ve volném čase?

Baví mě procházky, ty se snažím zařazovat téměř denně. Při nich vypnu a snažím se vnímat jen přítomnost. Nejraději mám dlouhé túry v našich horských oblastech. Ráda vařím a konzumuji jídlo z kvalitních surovin. A v neposlední řadě můj den často doplňují podcasty nebo rozhovory s inspirujícími lidmi.

Máš oblíbené místo, kam ráda chodíš relaxovat?

Bydlím v Olomouci, ale ruch města na mě není. Často utíkám spíše do částí, kde zbylo ještě kousek přírody, takže procházky kolem zdejšího rybníčku a lesa. Jinak mám moc ráda saunu, tam se mi taky daří načerpat hodně energie.

Rozhovor PrimaKurzy Nicol Pospíšilová

Co bys chtěla vyzkoušet a dosáhnout v budoucnu mimo oblast online marketingu?

Ráda bych si zkusila i klasické psaní obsahu na téma optimalizace životního stylu. 

Máš nějaký osobní cíl, kterého bys chtěla pracovně dosáhnout?

Poslední rok byl docela jízda a ukázal mi, co je pro mě důležité a co chci změnit. Nechci jít už v žádné profesi přes sebe a své hodnoty. Takže pokud opravdu něčeho chci dosáhnout, tak je to, aby mě moje práce bavila, dávala hlubší smysl a zároveň byla prospěšná i pro ostatní. :)

Niky, já ti ještě jednou moc děkuji za rozhovor a držím palce na tvé kariérní i osobní cestě. Věřím, že se ti bude dařit. :-)

Odkazy
LinkedIn Nicola Pospíšilová
Instagram nicol.pospisilova

Komentáře

Studuj stejný kurz jako Nicol a začni pracovat jako freelancer PPC specialista!