Powered by Smartsupp
773 348 790
Přihlásit
Moje kurzy

Kurzem jsem vyplňoval pauzy na oběd či pozdní večery doma

Ahoj Aleši, díky, že jsi si na nás udělal chvilku času a podělíš se tak s ostatními o své čerstvé zkušenosti z právě dokončeného online kurzu digitálního marketingu Manažer pro internetové projekty.

Vím, že jsi kurz dělal při práci, proto se nemohu nezeptat, jak dlouho jsi studoval a jak ti to šlo vše zkombinovat? A měl jsi již předtím nějaké znalosti z digitálního prostředí, nebo jsi šel do neznámého?

Ahoj Jardo, také děkuji za zájem o rozhovor. Přesně tak, kurz jsem dělal při práci a celé mi to trvalo na den přesně 11 měsíců. Jelikož momentálně pracuji v dopravě a k tomu mám doma malou dcerku, času bylo opravdu málo. Kurzem jsem vyplňoval pauzy na oběd či pozdní večery doma. Online forma mi velice vyhovovala hlavně proto, že digitální svět pro mě byl a stále je, úplně nové prostředí. Díky této formě jsem se mohl stále vracet k tématu, které jsem nechápal. Hlavně při své délce studia jsem si často musel oživovat starší lekce.

Co tě vedlo k tomu studovat náš kurz manažera? A splnila osnova tvé očekávání?

Online svět už mě zajímal delší dobu. Vždycky jsem přemýšlel, jak to celé funguje. Jak je možné, že něco na internetu hledám a hned se mi to všude nabízí ☺. Teď už vím, co remarketing dokáže a jak to celé funguje. Jelikož je můj cíl se v digitálním prostředí do budoucna pohybovat profesně, hledal jsem něco, co za a) bude komplexní, b) to bude reálné i po finanční stránce. Což PrimaKurzy splňují.

Vyhovovalo ti online prostředí kurzu?

Jak jsem již říkal na začátku, vyhovovalo mi to maximálně. První můj plán byla prezenční forma, jenže v té době právě začal Covid a vše se přesunulo na internet. Proto nakonec zvítězila distanční forma a nelituji.

Jaký reklamní systém nebo marketingový nástroj tě nejvíce zaujal?

Popravdě, mě to zaujalo celé. Nikdy by mě nenapadlo, jak je tato tématika obsáhlá, a co všechno je nutné znát. Největší kamarád pro mě byl asi Sklik, byl první v lekci a byly to první dveře do online reklamy. Právě proto mi asi uvízl v paměti. Google Ads, s tím jsem trošku ze startu bojoval, hlavně v orientaci. No a nejvíce mě asi překvapil Business Manager od Facebooku.

A která z kapitol pro tebe byla v kurzu nejnáročnější?

Největší boje jsem sváděl u GTM a Google Analytics. V tomto tématu bohužel plavu stále. Z praktických úkolů jsem nejvíce bojoval u Business Managera a popisu formou myšlenkové mapy. Zjistil jsem, že něco popsat, jak bych to udělal, je u mě daleko větší problém, než to udělat. ☺

Průběžně jsi plnil zadání cvičných úkolů, které měly prověřit, co jsi se v dané kapitole naučil. Pomáhala ti zpětná vazba od lektorů lépe pochopit danou problematiku? Byli ti lektoři nápomocní?

Velice. Pokud bylo něco špatně, vždy mi to bylo lektorem dopodrobna vysvětleno a popsáno tak, abych si to sám opravil a pochopil, kde byla chyba a proč. Když byl úkol dobře, lektor pokaždé přihodil i nějaký tip nebo pomůcku, jak to ještě více vymazlit.

Využil jsi i materiály v podobě prezentací a myšlenkových map, které jsou k dispozici pro jednotlivé kapitoly?

Určitě a používám stále. Vše mám uložené a listuji v tom. Moc dobře u sebe vidím, že jak se něco neopakuje, rychle se to zapomíná.

Zajímalo by mě, čemu se ve volném čase rád věnuješ a zda jsi už měl možnost využít znalosti získané z kurzu v praxi?

Ve volném čase je pro mě velkým koníčkem cestování a poznávání nových míst. Proto jakmile je možnost, sbalím rodinku a frčíme. ☺ Všude dobře, tak co doma. ☺ Znalosti z kurzu se snažím využívat při správě kampaní u nás ve firmě, kde využíváme právě Sklik, Google Ads a okrajově i Business Manager.

Jak si představuješ svou budoucnost s nově získanými znalostmi? Budeš se třeba chtít vydat cestou digitálního nomáda a procestovat svět s notebookem? Nebo preferuješ místo v agentuře, případně si sehnat rovnou vlastní klienty?

Do online světa bych chtěl proniknout tak, aby mě toto prostředí do budoucna i živilo. Právě u vás začínám druhý online kurz Grafik a pevně doufám, že znalosti z těchto kurzů mi v tom pomohou a budu se moci v digitálním prostředí realizovat. Na této práci mě osobně asi nejvíce láká možnost svobody, pracovat odkudkoliv. To, že mohu být pánem svého času. Bylo by hezké mít někde v agentuře své místo, ale přitom mít také možnost sebe a rodinu sbalit na pár týdnů třeba k moři a přitom dále pracovat a zůstat se všemi v kontaktu.

Doporučil by jsi náš online kurz digitálního marketingu i dalším lidem?

100% ano. Pokud se někdo ze čtenářů právě rozhoduje, určitě do toho běžte. Je to skvělý odrazový můstek, a to hned v několika oborech. Mě osobně těch kurzů zaujalo několik a právě začínám druhý.

Aleši, díky za rozhovor a za celý tým PrimaKurzy ti držím palce a přeji hodně úspěchů.

Také moc děkuji a přeji celému týmu PrimaKurzů jen to dobré a plno spokojených studentů, jako jsem já.

Komentáře