Powered by Smartsupp
773 348 790
Přihlásit
Moje kurzy

Práci jsem sehnala již v průběhu kurzu

Eva alias spícížába si s kurzem poradila na výbornou. Je důkazem pro mnohé z vás, že i s dětmi v zádech to jde a rok studia využila dokonale. Díky své píli a vytrvalosti tak získala i pracovní pozici ve vysněném oboru a my jsme rádi, že to nebyla Evy první zkušenost u nás a že máme její opakovanou důvěru. Přinášíme vám zajímavý rozhovor s Evou a s jejím hodnocením našeho online kurzu.

Ahoj Evo, ty jsi měla velmi originální název cvičných účtů a také velmi skvělý progres v úkolech online kurzu Manažer pro internetové projekty. Jsem proto velmi rád, že jsi souhlasila s rozhovorem. Jak se ti daří a co je ve tvém životě nového?

Ahoj Jardo, děkuji za hodnocení a vůbec za celou podporu v průběhu kurzu. Před několika měsíci jsem nastoupila po rodičovské do nové práce, tak je to trochu náročné. Musím přiznat, že se nenudím.

Když píšeš o nové práci, povíš nám o ní něco? Co konkrétně děláš?

Nastoupila jsem na 15 hodin v týdnu do marketingové agentury. Zatím se spíše rozkoukávám a pracuji hlavně v Google Ads, Sklik, Business Manageru a v LinkedIn. Připravuji kampaně a občas chystám bannery, pokud je to potřeba.

Pomáhají ti k tomu nějak znalosti z kurzu?

Ano, bez nich bych se jen těžko zapojila. Každý den se sice učím nové věci, ale bez dobrých základů bych neměla šanci to vše pochopit.

Hledala jsi práci nějak intenzivně nebo to přišlo "samo"?

Přišlo to víceméně samo. Občas jsem tak pokukovala, jestli bych náhodou nenašla práci na částečný úvazek v této oblasti. Původně jsem chtěla nastupovat do práce až po rodičovské a s ukončeným kurzem, ale pak se naskytla příležitost, tak jsem to riskla a nastoupila dřív.

Myslíš, že přihlédli k tomu, jaký kurz online marketingu děláš? Zmiňovala jsi jej?

Ano, myslím, že to bylo asi pro přijetí rozhodující. Měla jsem štěstí, že hledali spíše juniorní pozici a také někoho, kdo má chuť se učit nové věci. PrimaKurzy znají, protože někteří kolegové zde také absolvovali kurzy.

Popsala bys svůj současný pracovní den?

Zatím pracuji jen na 3 hodiny denně, tak to potřebuji vše stihnout. Mám na starosti několik klientských účtů pro pravidelnou správu a pak spolupracuji na nových projektech. Mám skvělého šéfa a kolegy, ke kterým můžu přijít pro radu.

Stále platí to, že si chodím do práce odpočinout od dětí. To mě ještě neomrzelo. 😊

Rozhovor Eva Křenková | primakurzyonline.cz

Jak bys dnes, s určitým odstupem času, zhodnotila náš online kurz digitálního marketingu?

Na tento kurz jsem se chystala dlouho a také se dlouho rozhodovala, jestli do toho jít. Bála jsem se, že bude náročné skloubit studium a péči o tři malé děti. Když jsem zjistila, že je možnost studovat online, přišlo mi to jako nejjednodušší řešení. Studovat doma a tím pádem neřešit hlídání dětí bylo pro mě rozhodující.

Proč sis zvolila zrovna obor digitálního marketingu?

Když jsem byla na rodičovské s první dcerou, tak jsem přemýšlela, co bych mohla občas z domova dělat, abych úplně neztratila kontakt s okolním „pracujícím“ světem. Náhodou jsem se dostala k možnosti spolupráce s Jazykovou školou Mangguo. Spolupráce se týkala správy sociálních sítí. Něco málo jsem uměla a zbytek jsem se doučila na svém prvním kurzu od vás, jednalo se o školení na Facebook.

Při rodičovské s druhou dcerou jsem si chtěla ještě trochu rozšířit obzory, a protože mě při tvorbě obsahu na sociální sítě bavila i ta grafická stránka, využila jsem možnost a udělala si u vás rekvalifikační kurz na grafika.

A protože máme děti tři a kurzy jsem měla jen dva, musela jsem to napravit. 😊 Na digitální marketing jsem si brousila zuby dlouho, ale čekala jsem, až si budu jistá, že nastoupím do práce, abych to vše hned využila v praxi.

Vybavíš si ještě, jak jsi se dozvěděla o našich kurzech? Co tě přilákalo zvolit PrimaKurzy?

Tuším, že jsem první kurz dělala v roce 2016. Tehdy jsem se k vám přihlásila spíše náhodou, hledala jsem kurz na Facebook a narazila na PrimaKurzy. Našla jsem mnoho kladných recenzí, tak jsem se přihlásila. Tehdy jsem byla mile překvapena množstvím informací a kvalitou výuky, takže to pro mě byla jasná volba i pro další kurzy.

Co si tak z kurzu pamatuješ nejvíc? Je něco, co tě vyloženě zaujalo?

Bavilo mě nastavovat reklamy v Google Ads a v Skliku. Líbilo se mi to celkově, jak je vše rozdělené a popsané do detailů. Oceňuji hlavně praktické úkoly na závěr většiny kapitol, protože jsem si to mohla vyzkoušet a tím si to alespoň trochu zapamatovat. Překvapilo mě a také zaskočilo, jak je oblast digitálního marketingu složitá, a hlavně jak často se mění. Kurz jsem dělala téměř jeden rok a za tu dobu jsme byli několikrát upozorněni, že došlo ke změnám v některém systému.

Ze všech informací, které jsi v průběhu kurzu získala, co z toho považuješ do budoucna za nejdůležitější?

Pro mě je to neskutečný odrazový můstek. V průběhu studia se mi podařilo sehnat práci v oblasti digitálního marketingu a znalosti z kurzu mi neskutečně pomohly, abych se hned zapojila a hlavně, abych se po sedmi letech s dětmi doma cítila jistější.

Tato otázka nesmí chybět. Měla jsi před absolvováním kurzu nějaké zkušenosti v oblasti digitálního marketingu?

Měla jsem znalosti jen z velmi úzké oblasti, a tou byly sociální sítě, a i zde jsem se dozvěděla hodně zajímavých informací a vychytávek.

Dá se tedy říct, že probíranou látku v kurzu využíváš i v praxi?

Ano, dá se říct, že každý den, kdy jsem v práci. Jsem ráda, jinak bych to asi už zapomněla. 😊

Rozhovor Eva Křenková | primakurzyonline.cz

Jaký vliv měla podpora lektora na tvůj průběh studia? Byla pro tebe důležitá?

Určitě, bez podpory lektora bych to nedala. Hlavně, když mi to ze začátku nešlo a úkoly jsem odevzdávala na vícekrát. Pořád jsem si říkala, že to musím zkusit znovu, když už je na druhé straně někdo, kdo si dá práci to zkontrolovat a poradí mi, jak a co zlepšit nebo udělat jinak.

Které reklamní systémy nebo nástroje, které jsi během kurzu poznala, považuješ za nejužitečnější?

V současné době je pro mě stěžejní asi Google Ads, Sklik a Business Manager, ale snažím se proniknout i do nástrojů, jako je Google Analytics 4 a také občas pracuji v Looker studiu.

Jak jsi se cítila během studia kurzu? Bylo něco, co tě vyloženě překvapilo? Vyhovovalo ti naše online prostředí?

Dělala jsem jeden rekvalifikační kurz prezenčně, takže mám srovnání. Prezenční kurz je super, protože je hotový celkem rychle. Jste v kolektivu, což je motivující. Je možnost se kdykoliv ptát a řešit věci hned. Ale třeba pro mě je lepší online výuka, protože mám na vše víc času a mohla jsem se k některým věcem vracet. Na druhou stranu bylo občas náročné se přinutit po dlouhém dni s dětmi něco dělat. Nebudu lhát, několikrát jsem to chtěla vzdát, ale velkou motivací pro mě byla nová práce v marketingové agentuře.

Byly v kurzu nějaké kapitoly, které bys chtěla vidět vylepšené nebo nějak rozšířené?

Kurz je postaven opravdu precizně, kapitoly jsou přehledně rozdělené a řekla bych, že jsou zde všechny systémy a nástroje, které PPC specialista využije. Možná bych teď s odstupem času ještě uvítala malé nahlédnutí do LinkedIn Campaign Manager a také do nastavení Microsoft Ads.

Jak si představuješ svou budoucnost? Máš nějaké konkrétní pracovní cíle, sny?

Chtěla bych si pro začátek osvojit získané znalosti, protože bez opakování a zkoušení, to prostě nejde. Doufám, že časem budu moct říct, že jsem PPC specialista.

Jak často si doplňuješ své znalosti nyní po kurzu?

Skoro každý den v práci se učím nové věci nebo se vracím k poznámkám z kurzu. Teď mě čeká ještě jeden váš kurz, a tím je Excel pro pokročilé, takže se těším.

Rozhovor Eva Křenková | primakurzyonline.cz

Co ráda děláš ve svém volném čase? Měly tvé nějaké koníčky vliv na volbu tohoto oboru?

Já asi nemám volný čas. 😊 Dá se říct, že nová práce je po tolika letech i mým koníčkem, protože je to zajímavé a nové. Také jsem součástí organizace M.arter, která pomáhá rodičům v úspěšném návratu do práce, zde se věnuji hlavně grafice (propagační materiály, e-booky). Grafika je mým velkým koníčkem.

Máš představu ideální pracovní nabídky? Nebo bys chtěla být spíš freelancer?

Jsem spokojená s pracovní nabídkou, kterou jsem dostala v průběhu studia v kurzu a ráda bych postupně navyšovala úvazek podle možností, a také chci mít dost času na svou rodinu.

Chtěla bys předat nějaké rady nebo doporučení pro budoucí studenty digitálního marketingu?

Určitě vydržet a nebát se toho. Pokud o to opravdu stojíte, tak to dáte.

Doporučila bys náš kurz?

100% ano a bez výhrad. Propracovanější kurz nenajdete!

Evo, moc ti děkuji za tvůj čas a za celý tým PrimaKurzy ti do budoucna přeji plno úspěchů a dotažení tvých plánů.

I já děkuji a přeji hodně spokojených studentů.

Komentáře

Studuj stejný kurz jako Eva a začni pracovat jako PPC specialista!