Powered by Smartsupp
773 348 790
Přihlásit
Moje kurzy

Lepší vzdělávací program jsem ještě neviděl

Ahoj Leoši, děkuji, že sis udělal čas na rozhovor. Právě jsi úspěšně dokončil online kurz Manžer pro internetové projekty. Zajímalo by mě, zda jsi měl před kurzem nějaké zkušenosti s Google Ads, Sklikem nebo jiným nástrojem pro správu reklam?

Před tím, než jsem objevil Váš kurz, či seminář, či jak to nejlépe nazvat, jsem s danou problematikou přicházel do styku, ale více či méně elegantně jsem se jí snažil vyhnout. Nevyznal jsem se ve všem tom klikání, nastavování klíčových slov, optimalizaci, vlastně v ničem z probíraných témat. Jenže v současném marketingu, obecněji řečeno v současném podnikání v digitálním světě a informační době se zkrátka bez problematiky internetových projektů člověk, ani firma neobejde.

Jaký z online nástrojů tě nejvíce zaujal?

Řekl bych, že v první fázi, kdy teprve vstřebávám všechny ty miliardy informací a stovky témat, zatím nemám žádné preference. Jsem vším, co jsem se naučil, přesněji řečeno měl možnost učit, fascinován stejně. Časem ale určitě nějaké priority přijdou, něčemu se budu věnovat víc, něco lehce zapomenu, to ukáže čas.

Která z kapitol pro tebe byla v kurzu nejnáročnější?

Přiznám bez mučení, že po několika dnech strávených problematikou Skliku byl pro mě velmi tíživý přechod do Google Ads. Zdálo se mi, že se tenhle nástroj a práci v něm nemůžu nikdy naučit. Ale po pár dalších dnech tenhle pocit vystřídalo mírné nadšení, že to trochu jde a trochu funguje. Heuréka, říkal jsem si, jsem marketingový a IT génius. Naštěstí u toho nikdo nebyl.

Pracuješ nyní v oblasti online marketingu, případně jaká je tvoje profese?

Nikoli, v tomto oboru nepracuji. Učím na VŠ a MBA institutech. Věnuji se strategickému managementu a brandingu.

Měl jsi už možnost uplatit získané znalosti na nějakém svém projektu nebo projektu klienta?

Ano, už si své znalosti testuji na prvních vlastních kampaních.

Jak ti vyhovovala forma studia? Líbíla se ti videoakademie?

Hele, ještě jsem neviděl nic tak profi, nic tak obsáhlého, nic tak promakaného, nic tak neodfláknutého, nic tak dokonalého. Jsem fascinován tím, jak jste ten „kurz“ udělali a za jak nízkou cenu ho prodáváte.

Po dokončení každé kapitoly jsi vypracovával praktické úkoly. Pomohly ti tyto úkoly lépe pochopit danou problematiku?

No jéje, bez nich a bez profesionálního dohledu lektorky Veroniky bych možná věděl to samé, ale uměl bych možná tak setinu toho všeho. Poslouchat něco a porozumět tomu je jedna věc, ale potit vlastní „krev“ při dvou-tří hodinovém zpracování praktických úkolů (kterých bylo, co já vím, třicet?), to je úplně jiné učení.

A co přístup lektorů, byla jejich online podpora dostačující?

Osobně – tedy online osobně – jsem se potkával jen s lektorkou Veronikou, které od té doby říkám online bohyně. Všechno ví, i tu nejmenší chybku najde a pochvalu od ní si musíte zasloužit. Myslím, že mě – hlavně v začátcích – měla, chudinka, za trest.

Čemu se rád ve volném čase věnuješ?

Do doby, než jsem objevil tenhle kurz, jsem se věnoval normálnímu životu, práci, rodině, sportu… Ale po jeho absolvování už nic není jako dřív. Věřte nevěřte, sedím u kurzu každý večer a sjíždím ho od začátku. Znovu. Jedno video po druhém.

Doporučil bys online formu kurzu i dalším zájemcům?

Doporučil. Poctivě, s naprostou jistotou a rád. Lepší vzdělávací program jsem ještě neviděl a nezažil. Díky všem, kdo jej připravovali proto, abychom my ostatní neumřeli příliš hloupí!

Leoši, přeji ti, ať se tvým kampaním daří a ať tě online marketing stále tak baví 

Komentáře